Pasmo Żukowa | Ustjanowa Dolna - Żłobek

Trasa rozpoczyna się w Ustjanowej Górnej po skręceniu z drogi głównej w kierunku wsi Łobozew. Zmotoryzowani mogą zostawić pojazd na dużym parkingu z punktem widokowym, ławeczką i toaletą. Tutaj zaczyna się szlak.

Cała trasa liczy 16 kilometrów. Droga na początku biegnie ze stałym nachyleniem pod górę, jest szeroka, wysypana ubitym kamieniem. Trasa jest wyłączona z ogólnego ruchu samochodowego.

Przemieszczając się grzbietem Żukowa pokonujemy lekkie, niewymagające nachylenia terenu. Droga w zależności od warunków pogodowych na wysokości dwóch trzecich długości trasy może być nieco błotnista. Po 4 kilometrach od startu jest punkt widokowy na Jezioro Solińskie oraz wiata. Na dziesiątym kilometrze należy obowiązkowo sprawdzić czy aby na pewno idziemy naszą trasą i szlakiem turystycznym, a nie szlakiem technologicznym do wywozu drewna.

Na szlaku rozmieszczone są tabliczki z ciekawostkami, np. że znajduje się tu europejski dział wodny rozgraniczający zlewisko Morza Czarnego i Bałtyckiego.

Po 11,5 km mijamy pierwszą polanę, która odsłania widok na prawą część zbocza, a kolejne polany napotkamy po 13 kilometrze.

Szlak w kilku miejscach poprzecinany jest zejściami do miejscowości, dzięki czemu można obrać inny wariant wycieczki. Krótkie trasy stanowiące wejście/zejście na szlak główny opracowywane są osobno.

UWAGI
Na szlaku lub w jego bezpośredniej okolicy mogą być prowadzone prace leśne. Szlak pokrywa się i jest poprzecinany technologicznymi drogami zrywkowymi do wywozu drewna. Należy zachować ostrożność i sprawdzać czy podążamy wytyczonym śladem GPS.

KATEGORIA: Co robic?

PODKATEGORIA: Szlak pieszy

ADRES: Ustjanowa Dolna

TELEFON:

EMAIL:

STRONA WWW:

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Majdan 17, 38-607 Cisna

tel. : +48 13 468 63 35

Kirkut w Lesku

Lesko

tel. : 695 652 364

Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej

Jasień 6, 38-700 Ustrzyki Dolne

tel. : 13 461 13 09

Taras widokowy Solina - Zapora

Bóbrka 98E, Solina

tel. :