Pasmo Równia | Wierch -Gromadzyń od Jałowego

Punkt startowy został oznaczony na wzniesieniu w miejscowości Jałowe na drodze małej i dużej Pętli Bieszczadzkiej. Na początku wyznakowanej trasy nie ma parkingu dla samochodów, ewentualnie można zaparkować przy polu biwakowym 500 metrów od drogi głównej. Trasę można pokonać w dowolnej kolejności lub modyfikować dzięki oficjalnie wyznakowanym szlakom.

Proponowana wycieczka liczy 6 km. Jej początkowy bieg nie jest oficjalnie wyznakowany jako szlak i biegnie najpierw szutrówką do pola biwakowego, a następnie w prawo drogą leśną na szczyt pasma.

Po dwóch kilometrach znajdujemy się na najwyższym punkcie całego pasma - Wierch 662 m n.p.m. Od tego miejsca droga prowadzi łagodnie grzbietem. Jedna strona zbocza jest w większości niezalesiona dzięki czemu możemy cieszyć się ładnym widokiem na doliny oraz na pasmo Żukowa położone równolegle.

Po czterech kilometrach docieramy na szczyt Gromadzyń (655 m n.p.m.) oraz do górnej stacji wyciągu narciarskiego. Stąd można podziwiać szczyty Kiń i Orlik.

Zejście, jak i część trasy pokrywa się ze szlakiem żółtym. Na sam koniec warto skusić się na spacer krótkim szlakiem o kolorze czarnym prowadzącym na kirkut - cmentarz żydowski.

Wychodzimy w okolicach stadionu miejskiego na ulicy Kolejowej w Ustrzykach Dolnych. Idąc w lewo skierujemy się w stronę centrum miasteczka, w prawo do Muzeum Młynarstwa i Wsi.

KATEGORIA: Co robic?

PODKATEGORIA: Szlak pieszy

ADRES: Jałowe

TELEFON:

EMAIL:

STRONA WWW:

Cerkiew w Chmielu

38-713 Chmiel

tel. :

Kamienna Laworta punkt widokowy - krótkie podejście

ul. Łukasiewicza Ustrzyki Dolne

tel. :

Informacja Turystyczna Lutowiska

Lutowiska 14 , 38-713

tel. : +48 13 461 03 13

Bankomat Pekao

29 Listopada 6, 38-700 Ustrzyki Dolne

tel. : brak