Pasmo Żukowa | Ustjanowa Dolna - Żłobek

Trasa rozpoczyna się w Ustjanowej Dolnej po zjechaniu z drogi głównej w kierunku wsi Łobozew. Zmotoryzowani mogą zostawić pojazd na dużym parkingu z punktem widokowym, ławeczką i toaletą. Tutaj zaczyna się szlak.

Cała trasa liczy 16 kilometrów. Droga na początku biegnie ze stałym nachyleniem pod górę, jest szeroka, wysypana ubitym kamieniem. Trasa jest wyłączona z ogólnego ruchu samochodowego.

Przemieszczając się grzbietem pasma Żukowa pokonujemy lekkie niewymagające nachylenia terenu. Droga w zależności od warunków pogodowych od dwóch trzecich długości trasy może być nieco błotnista. Na dziesiątym kilometrze należy obowiązkowo sprawdzić czy aby na pewno jedziemy naszą trasą i szlakiem turystycznym, a nie szlakiem technologicznym do wywozu drewna.

Po 4 kilometrach od startu jest punkt widokowy na Jezioro Solińskie oraz wiata.

Wzdłuż trasy rozmieszczone są tabliczki z ciekawostkami, m.in. że znajduje się tu europejski dział wodny rozgraniczający zlewisko Morza Czarnego i Bałtyckiego.

Po 11,5 km mijamy pierwszą polanę, która odsłania widok na prawą część zbocza, a kolejne polany napotkamy po 13 kilometrze.

Szlak w kilku miejscach poprzecinany jest zejściami do miejscowości. Można obrać inny wariant wycieczki lub w jej trakcie wyszukać inny szlak. Krótkie szlaki stanowiące wejście/zejście na szlak główny opracowywane są osobno.

UWAGI
Na szlaku lub w okolicach mogą być prowadzone prace leśne. Szlak pokrywa się i jest poprzecinany technologicznymi drogami zrywkowymi. Należy zachować ostrożność i sprawdzać czy podążamy wytyczonym śladem GPS.

KATEGORIA: Co robic?

PODKATEGORIA: Rower

ADRES: Ustjanowa Dolna

TELEFON:

EMAIL:

STRONA WWW:

Zapora w Solinie

38-610 Solina

tel. : 13 492 12 75

Sklep Pod Dachem

Wetlina 62

tel. : 537524270

Cerkiew w Manastercu

Manasterzec

tel. :

Apartamenty Cypel

ul. Dworska 26 , 38-610 Polańczyk

tel. : 605 588 467